LIEČBA

Kúpele Trenčianske Teplice patria medzi najstaršie a najvyhľadávanejšie kúpele na Slovensku. Je to najmä zásluhou vynikajúcej prírodnej sírnej termálnej vody so zameraním sa na liečbu a prevenciu ochorení pohybového ústrojenstva, úrazové a pooperačné stavy, ako aj chronické reumatické ochorenia, vybrané civilizačné ochorenia, choroby z povolania a liečbu psoriázy.
 

U degeneratívnych a zápalových ochorení je cieľom zmierniť bolesť, udržať, alebo zvýšiť rozsah pohybu, zlepšiť svalovú silu a upraviť svalovú rovnováhu, predchádzať vzniku deformít, kontraktúr a ubúdaniu svalovej hmoty, zastaviť alebo spomaliť progresiu choroby, zlepšiť funkčnú a pracovnú schopnosť, oddialiť invalidizáciu a znížiť spotrebu protizápalových liekov a analgetík.

Kúpeľná liečba u neurologických ochorení zahrňuje prakticky všetky neurologické ochorenia s výnimkou epilepsie a záchvatových stavov. Všeobecnou indikáciou kúpeľnej liečby je zlepšenie pohyblivosti a zmiernenie bolestivých stavov a zachovanie udržateľnej kvality života vo vyššom veku. Dôležitý je pozitívny vplyv kúpeľnej liečby na psychiku chorých.

Cieľom kúpeľnej liečby po úrazoch a operáciách pohybového aparátu je najmä zníženie bolestí a svalových spazmov, zlepšiť rozsah pohybu cielenou rehabilitačnou liečbou, odstránenie patologických stereotypov pohybu vzniknutých dlhou imobilizáciou a šetrením bolestivej končatiny či chrbtice, predchádzanie nesprávnym pohybovým návykom, nácvik pri sebaobslužných činnostiach a urýchlenie návratu do pracovného procesu a zlepšenie kvality života.

 

Liečba prírodnými liečivými prostriedkami

Kúpele
5 bazénov s prírodnou liečivou vodou a vaňové kúpele s prírodnou liečivou vodou. Prírodná liečivá voda v Trenčianskych Tepliciach je stredne mineralizovaná, termálna, vápenato-horečnatá síranová voda, sírna, so zvýšeným obsahom fluóru a kremíka.
Prirodzená teplota vody prameňov je v rozsahu od 36 oC do 40,2 oC. Znamená to, že vodu nie je potrebné tepelne upravovať.
Využíva sa na kúpele, kde sa liečebne uplatňuje najmä voľná síra (sulfidická) a prirodzená teplota vody – účinok proti bolesti, relaxacia svalstva, zlepšenie prekrvenia. Viac informácií o termálnej liečivej vode sa dozviete TU
 

Peloidoterapia
• Minerálne fango – je rozomletá mechanicky upravená hornina ílovec zmiešaná s prírodnou liečivou vodou na jemnú pastu. Podáva sa zohriata vo forme zábalov.
• Parafango
• Rašelina – je čistý prírodný produkt , ktorý pôsobí protizápalovo, antibakteriálne, po zohriatí uvoľnuje svalstvo a zlepšuje prekrvenie. Aplikuje sa zohriata i pri izbovej teplote vo forme obkladov.
 

Pitná liečba
Prameň Ifigénia - využitie na pitnú liečbu pri ochoreniach tráviaceho aparátu vrátane poškodenia pečene, cukrovke, dne, osteoporóze - pri pitnej liečbe sa liečebne uplatňuje obsah síranov, fluóru a kremíka.
 

BAZÉN GRAND

Nový vonkajší bazén Grand je k dispozícii všetkým kúpeľným hosťom, návštevníkom Trenčianskych Teplíc a občanom. Bazén môžu klienti využívať v hodinových vstupoch.

 

Aktuálna prevádzková doba:

pondelok - nedeľa

vstupy o 10:00, 11:00, 12:30, 13:30, 14:30, 15:30, 16:30 hod.

orientačné ceny za hod. – Eur 4,95/ Sk 149,-

Detí do 14 rokov zľava 50 % z uvedenej ceny. Vstup v plavkách a s osuškou.